Kuidas valida talverehve?

Talverehvide valimise viis nõuannet:


1. Auto tootjatehase ettekirjutus

  • Rehvi valik tuleb teha vastavalt sõiduki tootjatehase ettekirjutusele. Tootjatehas on iga auto tehnoandmetesse märkinud ühe või mõned heakskiidetud rehvimõõdud. Samuti on tootjatehas valinud ettenähtud rehvimõõtudele ka vastavad koormus- ja kiirusindeksid. Nende andmetega silt on kleebitud juhiuksele, juhiukse postile või kütusepaagi luugi siseküljele. Kleepsul on lisaks ettenähtud rehvide andmetele ka soovitatav rõhk sõltuvalt rehvidest ja auto koormatusest. Selliseid rehve tulebki kasutada, lisaks tuleb autole ühel teljel alati samasuguste mõõtudega ja mustriga rehvid alla panna.

2. Millisel teekattel enim sõidetakse?

  • Talverehvide valimisel tuleb mõelda, millisel teekattel enim sõidetakse: kas rohkem jäätunud külavaheteedel või soolamärjal linnaasfaldil.

3. Lamellrehvid või naastrehvid?

  • Korraga tohib sõidukil kasutada ainult lamellrehve või ainult naastrehve. Naastrehvid sobivad rohkem jäistel teedel sõitmiseks ning lamellrehvidel on parem pidamine lumistel teedel. Talverehv peaks olema parema pidamise saavutamiseks nii kitsas, kui auto kasutusjuhend vähegi lubab. Pidamises ja libedates tingimustes on naastrehv ikka parem.
  • Olles soetanud uued naastrehvid, tuleb vältida esimese 200-500 kilomeetri jooksul äkkpidurdusi, -kiirendusi ning uljaid manöövreid. See on vajalik selleks, et naelad jõuaks “istuda” oma õigetele kohtadele.
  • Lamellrehvide puhul tuleks eelistada põhjamaades kasutamiseks mõeldud lamellrehvi, äratundmiseks on rehv märgistatud kas lumehelbekesega või on siis näiteks kolm mäetippu lume peal, kus on lumehelbekese kujutis keskel.

4. Internetipood või tavakauplus?

  • Internetipood ja tavapood võiksid olla paralleelsed, kuid kahjuks ei ole mõlemat igal ettevõttel veel olemas. Internetipõhine teenus on kiire, mugav ning tellida saab ööpäev läbi. Reeglina on internetipoodides rehvid ka odavamad. Kindlasti on oluline jälgida, kas ettevõte tagab rehvidest tekkinud jäätmete kogumise, tootjale tagastamise ning taaskasutamise. Kasuks tuleb tutvumine tarnetingimustega ning kontrollimine, kas on olemas võimalus kaupa tagastada.
  • Internetipoes ei pea järjekorras seisma, aga klient peab olema teadlik, mida ta ostab ja mis tingimustes sõidab. Poes saab nõu küsida ja konsulteerida.

5. Taastatud või uued rehvid?

  • Majanduslikus mõttes on taastatud rehvide ost kasulik ettevõtmine. Korraliku tegija taastatud rehvidel ja odavama klassi uutel rehvidel ei ole olulist vahet. Maailmatasemel uue rehvi mugavus ja pidamisomadused on muidugi paremad.

Allikas: aripaev.ee