Talverehvide kasutamine

Talverehvide kasutamine on Eestis kohustuslik perioodil 1. detsembrist veebruari lõpuni. Naastudeta talverehvide ehk lamellrehvidega võib Eestis sõita aastaringselt.

Sõltuvalt ilmastikuoludest jääb võimalus naastrehvide kasutusaega pikendada, kuid mitte rohkem kui 1. oktoobrist kuni 30. aprillini. Riigi Teatajas ilmunud majandus- ja kommunikatsiooniministri määrus täpsustab ka naastrehvidele kehtestatud nõudeid. Teede kahjustamise vähendamiseks sätestab määrus muu hulgas, et naastul võib olla ainult üks tipp ning see ei või olla terav ega torujas. 

Eelnevalt varasematest aastatest ei toimu muutunud seadusandluse tõttu naastrehvide kasutusaja pikendamist majandus- ja kommunikatsiooniministri poolt vaid talviste ilmaolude korral pikeneb naastrehvide kasutusaeg aprillikuu lõpuni automaatselt.

Vastavalt majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusele nr 42 vastu võetud 13.06.2011 lisa 1 võib naastrehve sõidukil kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

 

Allikas: mnt.ee